کپنهاگ

این عکس را چند روز پیش روزنامه فیگارو منتشر کرد تا در آستانه اجلاس تغییرات آب و هوایی کپنهاگ خوانندگانش را بیش از پیش درباره‌ی نتایج گرمایش زمین نگران کند.
عکس احساس اضطراب، ترس و ناامنی را به خواننده القا می‌کند. احساساتی که بسیاری از مردم سیاره زمین روزانه با آن زندگی می‌کنند. فقر، جنگ، سانسور، تبعیض و پایمال شدن حقوق اولیه انسان‌ها مسائلی است که همچنان میلیون‌ها انسان در کشورهای مختلف با آن روبرو هستند و حالا بلایای ناشی از گرم شدن کره زمین هم به آن اضافه شده و بیشتر نیز خواهد شد.
اجلاس کپنهاگ برای دو هفته طول خواهد کشید و شاید بتوان آن را بزرگترین گردهمایی زیست محیطی در طول تاریخ نامید که در آن علاوه بر وزیران محیط زیست ۱۹۷ کشور، سران ۶۰ کشور جهان نیز حضور دارند.
در ایران موضوع محیط زیست دارای اولویت چندانی در افکار عمومی و حتا افکار خصوصی هم نیست. هر چند خشونت علیه طبیعت نمی‌تواند چندان بی ارتباط با خشونت در جامعه باشد. به هر حال در کشوری که همه چیز سیاسی است و با توجه به خبر حضور محمود احمدی نژاد در این اجلاس، احتمالا برای چند روزی ایرانی‌ها هم گرم شدن زمین را بیشتر احساس خواهند کرد.

یک دیدگاه در “کپنهاگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *